مقاله

 • مزيت پيگمنت به تاتو

  • اين متد به معناي كاشت رنگدانه هاي ايمن در قسمت فوقاني لايه پوست است
  اين متد به معناي كاشت رنگدانه هاي ايمن در قسمت فوقاني لايه پوست است

  .اين متد به معناي كاشت رنگدانه هاي ايمن در قسمت فوقاني لايه پوست است كه در حال حاضر بيشتر در آرايش دائم كاربرد دارداما ‎ ميکروپيگمنتيشن در حوزه پزشکي کاربرد فراواني دارد کاربرد آن به شکل گسترده و به عنوان يک فرآيند زيبايي موضوعي است که بايد به آن توجه کرد.
  امروزه در کاربرد هاي پزشکي از اصطلاح ميکروپيگمنتيشن يا درماتوگرافي به جاي عنوان تاتو استفاده مي شود. از اين روش براي درمان ضايعات پوستي، اسکار ها، سوختگي، ترميم ابرو، علامت گذاري در آندوسکوپي ها، ميکروپيگمنتيشن قرنيه، درمان ضايعات پوستي با منشاء ويروسي و... بهره مي برند. در کشورهاي پيشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستيک به عنوان آخرين مرحله درمان از آن استفاده مي کنند، به طور مثال پس از جراحي پلاستيک جهت درمان لب شکري؛ رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آميخته مي شوند زيرا هنوز لب فرم و شکل طبيعي خود را به دست نياورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبيعي از طريق ميکروپيگمنتيشن است.
  ‎تفاوت آرايش دائم در ‎ميکروپيگمنتيشن با تاتو به فرآيند کاشت رنگدانه هاي زيست سازگار در عمق مشخصي از لايه پوست، با حداقل آسيب به بافت اطلاق مي شود. برخلاف تاتو که براي نقاشي کردن بر روي بدن استفاده مي شود، ميکروپيگمنتيشن براي بازسازي طبيعي، متعادل سازي و جلوه بخشيدن به چهره استفاده مي شود که در نتيجه زيبايي بيشتر چهره در طولاني مدت را به ارمغان مي آورد‎.
  پيگمنتر آموزش ديده، متعهد و آگاه، براي سلامتي شما اهميت قائل است و از دستگاهها و مواد مصرفي مجاز براي شما استفاده خواهد نمود و با طراحي مناسب چهره، زيبايي توأم با سلامت را براي شما به ارمغان خواهد آورد .