با تهران اسکالپ زیباتر دیده شوید...

Blog

با میکرواسکالپ آشنا شوید!

توسط پوست و مو, میکرو اسکالپدر فروردین ۲۰, ۱۳۹۹

 

اگر بخواهیم در مورد میکرواسکالپ با شما سخن بگویم، باید ابتدا مسئله را برای شما بگشاییم تا بهتر با میکرواسکالپ آشنا شوید. امروزه بسیاری از افراد در ایران و سراسر جهان بر اثر عواملی چون تغذیه، هوا، ژنتیک و… دچار کم پشت بودن مو هستند و بسیاری نیز دچار ریزش موی شدید. بسیاری از متخصصان در طی چندین دهه ی اخیر، به غیر از راهکار های دارویی مانند قرص و صابون و… ، به روش های دیگری چون کاشت مو، تاپیک، پستیژ و… روی آورده اند. در این مقاله ما شما را با روش نوینی چون میکرواسکالپ آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آشنایی مقدماتی با میکرواسکالپ
همان‌گونه که اطلاع دارید و پیش‌تر برای شما بازگو نمودیم، میکرواسکالپ یکی از روش های نوین برای کسانی  که دچار ریزش موی شدید و یا کم پشتی مو حتی کچلی، می‌باشد.
در واقع میکرواسکالپ یکی از مدرن ترین روش های در نظر گرفته شده در ایران و حتی خارج از کشور است که با استقبال بینظیری هم از سمت و سوی بیماران هم از سمت و سوی پزشکان، رو به رو شده است.

میکرواسکالپ چیست؟

در پاسخ به سوال میکرواسکالپ چیست؟ باید ابتدا جواب دهیم که اسکالپ به کدام قسمت از سر گفته می‌شود؛ اسکالپ در واقع فضای اناتومی کف سر است که از رستن‌گاه خط ریش تا پشت سر را شامل می‌شود.
میکرواسکالپ شامل کاشت رنگ‌دانه، که شباهت به فولیکول های مو دارد، در کف سر بیمار و به صورت کاملا تخصصی است که در مراکز فوق تخصصی توسط پزشک مربوطه و مورد نظر انجام می‌گیرد.

میکرواسکالپ برای چه کسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
در پاسخ به این سوال به شما خواهیم گفت که میکرواسکالپ برای چه کسانی مورد نیاز است و چه کسانی می‌توانند از این روش استفاده نمایند.
افرادی که مشکلات هورمونی دارند و این مشکلات باعث ریزش مو می‌شود، ریزش موی شدید دارند، افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند اما در برخی نقاط کم پشت است، موهایشان بر اثر استرس ریخته است و از پستیژ و تاپیک برای پوشش کچلی خود استفاده می‌نمایند.

آیا بعد از میکرواسکالپ باقی موها ممکن است بریزد؟
در جواب این سوال باید بگویم به هیچ عنوان همچین اتفاقی نخواهد افتاد. چرا که در روش میکرواسکالپ یک کار سطحی است و باعث می‌شود پیاز مو هایی که خواب رفته اند، تحریک شوند و حتی این کار باعث رشد مجدد موها می‌شود. البته که بعد از انجام میکرواسکالپ باید یک سری راه های تقویتی و مراقبتی بعد از کار را انجام دهید تا بهتر به نتیجه برسید اما باید این تضمین را داد که مقداری ریزش موی اولیه وجود دارد که این امری طبیعی است اما جای نگرانی نخواهد بود.

     

ماندگاری میکرواسکالپ چگونه است و چه مدت زمانی طول خواهد کشید؟

در رابطه با میکرواسکالپ و مدت زمان آن باید گفت ماندگاری اسکالپ معمولا بین یک سال و نیم تا دو سال است اما باز هم مانند بسیاری از مسئال دیگر، در این مورد هم باز بستگی به جنس مو خواهد داشت.
افرادی که پوست بسیار چربی دارند، به مرور اسکالپ کم رنگ تر می‌شود چرا که چربی موجود در کف سر امکان نگهداری طولانی مدت آن را نمی‌دهد.
اما باید این نکته را بازگو کرد که اسکالپ به هیچ‌وجه از کف سر کامل از بین نخواهد رفت و معمولا بین پنج تا هشت سال ماندگاری دارد که می‌توانید برای پررنگی بیشتر تمدید کنید.

چند جلسه میکرواسکالپ زمان می‌برد؟


باید گفت که در این روش مطمئنا باید تا سومین جلسه را بیاید. این کار بدین صورت است که در جلسه ی اول تمام فضای خالی سر را اسکالپ انجام خواهند داد و در جلسه ی دوم و سوم نیز این کار مجدد تمدید می‌شود برای بازدهی بهتر. انجام میکرواسکالپ معمولا بین دو تا شش ساعت زمان می‌برد و بیشتر بستگی به فضای خالی و مورد نظر سر دارد که چگونه باشد.

آیا میکرواسکالپ برای افرادی که بیماری خاص دارند، مناسب است؟


در جواب این سوال شما باید گفت، حتما می‌توانند این کار را انجام دهند. برای مثال افرادی که شیمی درمانی کرده‌اند و بعد از اتمام دوره ی شیمی درمانی، که موها به شکل تارهای نازک در می‌آیند، می‌توانند با مراجعه به مراکز پزشکی و زیبایی، میکرواسکالپ را انجام دهند. در واقع اسکالپ هیچ ضرری برای موارد خاص ندارند. چرا که حتی بسیاری از افرادی که آلاپسی دارند و موهایشان سکه ای می‌ریزد نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

چه مواردی می‌تواند ماندرگاری میکرواسکالپ را کم و کوتاه مدت کند؟
  • استفاده از قرص های خاص مانند راکوتان و حتی قرص های آهن و برخی از قرص های ویتامینه، قهوه و کافئین های بالا، چای سبز، دمنوش گل‌گاو زبان، استفاده از قرص های آسپرین و وارفارین و… .
  • اگر راکوتان و آنتی بیوتیکی خاص استفاده می‌نمایید باید اجازه دهید تا پس از پایان دوره یک هفته بگذرد و بعد مراجعه نمایید.
  • استفاده از داروهای بدن سازی و مصرف الکل نیز باعث کم شدن و کوتاه شدن مدت ماندگاری می‌شود.
  • کسانی که در کف سر خود جوش های ریز دارند یا پوسته های سرشان به شکل تکه ای کنده می‌شود نیز باید قبل از انجام اسکالپ درمان مورد نظر خود را انجام دهند تا بتوانند اسکالپ را انجام دهند و این کار برایشان ماندگار بماند.

نکاتی در مورد میکرواسکالپ
بسیاری خواهند گفت که میکرواسکالپ بعد از مدتی در کف سر بیماران تغییر رنگ خواهد داد. باید گفت در این مورد باید از مواد و پزشک و تمامی نکات بالا مطمئن باشید و اگر مطمئن باشید و اطمینان کامل را داشته باشید به هیچ عنوان همچین امری برای شما اتفاق نخواهد افتاد.
پیش تر در مورد افرادی که کف سر چربی دارند، در مورد ماندگاری اسکالپ، گفته بودیم. حال می‌خواهیم نکاتی را در مورد این افراد بگوییم که بتوانند راحت تر میکرواسکالپ را انجام دهند و ماندگاری آن را بیشتر و بهتر کنند.
این افراد قبل از انجام اسکالپ بهتر است با نمک دریا در حمام سرشان را شستشو بدهند. این کار باعث کنترل چربی در کف سر می‌شود. بعد از انجام این کار پوست آماده ی انجام اسکالپ خواهد شد.

اگر شماهم این درمان را انجام داده‌اید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *