با تهران اسکالپ زیباتر دیده شوید...

Blog

همه چیز در مورد میکرونیدلینگ

توسط میکرونیدلینگدر فروردین ۱۷, ۱۳۹۹

یکی دیگر از راه ها برای جلوگیری از ریزش بی‌رویه و نابهنگام مو، میکرونیدلینگ است که در این بخش سعی بر آن داریم تا شما را با میکرونیدلینگ و فواید و کاربرد های آن آشنا بنمایم. پس با ما در این قسمت همراه باشید.

میکرونیدلینگ چیست؟

یکی دیگر از روش های نوین و پربازده در ریزش مو، روش میکرونیدلینگ است. این روش مانند مزوتراپی مو درد ندارد و عارضه ای زیان بار هم سبب نخواهد شد.
در واقع در این روش ما بیشتر با دستگاهی به نام درمارولر رو به رو خواهیم بود که بیشتر به تقویت مو و فولیکول های مو می‌پردازد.

در واقع امروزه تحقیقات به ما نشان می‌دهد که باید فولیکول های مو به اندازه ی کافی تقویت و تحریک شده باشند تا مو بتواند رشد خوب خود را انجام دهد.

در طی بسیاری از تحقیقات، چندین پزشک حاذق در پوست و مو، روش میکرونیدلینگ را برای بسیاری از افراد انجام داده‌اند. این افراد به دو دسته تقسیم شده بودند که در دسته ی اول افراد روش میکرونیدلینگ همراه با کوکتل بود و گروه دوم تنها کوکتل را شامل می‌شد. بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، رشد مو در دسته ی اول که همراه با میکرونیدلینگ بودند، بسیار قابل مشاهده بود.

فولیکل مو چیست؟

در واقع فولیکول مو یک نوع کیسه ی پوستی است که محلی برای تولید مو می‌باشد. تولد و تولید مو در واقع چندین مرحله ی مختلف دارد که شامل: آناژن یا رشد، توقف یا کاتاژن و آرامگیری یا تلوژن می‌شود.
از بین تمامی این بخش ها، سلول هایی که در ساقه ی مو هستند وظیفه ی تولید مو را برعهده خواهند داشت. این نکته را نیز باید ذکر کرد که شکل و نوع فولیکول بر روی رشد و نوع رشد مو تاثیر خواهد گذاشت.

 

درمارولر

 

کنترل ریزش مو با درمارولر !

همانگونه که گفتیم، روش میکرونیدلینگ نیازمند وسیله ای به نام درمارولر است. درمارولر مو یک ابزار است که در سایز های مختلف ساخته می‌شود که در سر خود سوزن های کوچک با قطر نیم میلی متری یا بیشتر دارد اما اگر خواهان کنترل ریزش مو هستید، باید به شما پیشنهاد کرد که بیشتر با همین قطر سوزن استفاده کنید.

البته که علاوه بر این دستگاه اگر بتوانید از کوکتل مو هم استفاده کنید نتیجه ی مطلوب تر و بهتری خواهید گرفت. برای آنکه خودتان بتوانید به تنهایی از آن استفاده کنید کافی است که آن را در فرق سر به صورت مورب و افقی رول کنید و معمولا هر سه روز یکبار این کار را انجام دهید.
بعد از گذشت مدتی، تغییرات چشمگیری در قسمت کم پشت موهای خود خواهید دید که شما را قطعا غافلگیر می‌نماید.

فواید و کاربرد میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلیگ یک راه درمان ریزش مو از طریق کلاژن سازی است. که در این روش از سوزن های کوچک و وسیله ای به نام درمارولر استفاده می‌شود که پوست سر را تحریک به رشد مجدد مو می‌نماید.
تحقیقات بر آن است که روش میکرونیدلینگ بسیار تاثیرگذار بوده و استفاده از درمارولر ها نه تنها باعث رشد مجدد مو بلکه کاهش ریزش بسیاری از تار های مو در افراد می‌شود.

آیا میکرونیدلینگ عوارضی نیز در بر خواهد داشت؟


در جواب این سوال باید گفت که عوارض این روش به شکل زیان باری نیستند که جبران پذیر نباشند. میکرونیدلینگ مو مانند پوست صورت در معرض سوزن های کوچک درمارولر قرار خواهد گرفت که باعث می‌شود تا کمی کف سر مانند پوست تحریک پذیر تر شود برای همین بعد از انجام این عمل نیاز به مراقبت از محلی است که میکرونیدلینگ شده است.
شایع ترین عوارضی که میکرونیدلینگ می‌تواند در برداشته باشد شامل: خارش کف سر، قرمزی محدود، سوزش و گاها کبودی و اگر زخمی بسته شود ممکن است آن زخم ترشح نماید. البته که ورم و التهاب در بسیاری از روش های پوستی ایجاد می‌شود پس در میکرونیدلینگ هم این امر امری طبیعی است.
بیشتر این عوامل موقت بوده است و بعد از مدتی به سرعت از بین خواهند رفت. در واقع میکرونیدلینگ هیچ عوارض خطرناکی در پی نخواهد داشت.

تقویت و رشد دوباره ی مو

 

دوره ی درمانی میکرونیدلینگ مو و سر به چه صورت است؟

همانگونه که می‌دانید، تمامی این موارد درمان هایی هستند برای ریزش مو و قطعا درمان برای ریزش مو باید تاثیر گذار و طولانی مدت یا دائمی باشد. حتی برای حفظ طراوت و سلامت مو نیز ما باید کماکان به فکر درمان های طولانی مدت و موثر باشیم.
این روش یکی از روش های درمانی ریزش مو است که ارزان تر از باقی روش ها محسوب می‌شود که دوره ای مشخص دارد و بعد از اتمام آن می‌توان به صورت نیاز، تمدید شود یا دوره ی هفتگی آن به ماه یا سال کشیده شود.

میکرونیدلینگ سر برای چه افرادی مضر است و نباید از آن استفاده بنمایند؟

باید اشاره نمود که میکرونیدلینگ مانند بسیاری دیگر از روش های درمان ریزش مو برای برخی از افراد مناسب نیست و اگر انجام بگیرد ممکن است خطرناک باشد. این فراد شامل:
زنان باردار، مردان و زنانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، افرادی که بیماری هموفیلی دارند؛ چرا که روند درمان را کند نیز می‌کند، بیمارانی که دارو های رقیق کننده ی خون مصرف می‌نمایند، افرادی که دچار زخمی باز بر روی پوست سر دارند چرا که یکی از جدی ترین عارضه های این اقدام درمانی می‌تواند عفونت باشد، کسانی که زخم های باز بر روی پوست سر دارند که ابتدا باید فکر و چاره ای اساسی برای زخم های سرشان بی‌اندیشند و بعد اقدام به انجام این درمان، بکنند.

 

تقویت مو و رشد مجدد موها

 

نکاتی کلیدی برای مراقبت از مو و کف سر بعد از انجام میکرونیدلینگ !


میکرونیدلینگ
با ایجاد یک سری کانال ها و حفره های کوچک بر روی کف سر باعث جذب شدن بهتر مواد تقویتی می‌شود. برای همین یکی از نکات کلیدی این است که بعد از انجام میکرونیدلینگ شما زمانی طلایی در دست دارید که از محصولات مراقبتی و تقویتی مو استفاده نماید.
یکی از این محصولات کوکتل های درمانی مو است که جذب سریع و بالایی دارند و کمک خواهند کرد در نتیجه گیری بهتر و موثر تر.
البته که با مراجعه به پزشک متخصص بهتر می‌توانید تصمیم بگیرد که از چه موارد تقویتی و مراقبتی برای مو و کف سر خود استفاده نمایید و یا از روغن های طبیعی و گیاهی نیز بهره ببرید. تمامی این محصولات به رشد مجدد موی شما کمک خواهد کرد تا نتیجه ی بهتر و مطلوب تری را بگیرید.

اگر شماهم از روش میکرونیدلینگ استفاده کرده اید، نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *