با تهران اسکالپ زیباتر دیده شوید...

Blog

با کاشت ابرو و روش های آن بیشتر آشنا شوید

توسط پوست و مو, میکروپیگمنتیشندر شهریور ۳, ۱۳۹۹

با کاشت ابرو و روش های آن بیشتر آشنا شوید

ابروهای زیبا و پر پشت می تواند چهره فرد را جوان تر و شاداب تر نشان دهد. با توجه به استرس ها و تغییر سبک زندگی، ریزش ابروها شدت بیشتری پیدا کد است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل به کاشت ابرو دارند.

کاشت مو

با استفاده از پیوند ابرو می توانید ابروهای طبیعی و پر پشت داشته باشید.

دلایل ریزش ابرو

ما در این مقاله، تمام دلایل ریزش ابرو را بررسی می کنیم. سپس برای انها، راهکارهای درمانی ارائه می دهیم. زیرا ممکن است بتوان با استفاده از تغییر سبک زندگی، ریزش ابرها را متوقف کرد. اگر این روش های درمانی موفق عمل نکردند می توانید کاشت ابرو را انتخاب کنید.

برخی بیماری ها مانند تغییرات هورمونی، ابتلا به برخی بیماری های عفونی، کمبود برخی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن، و ابتلا به اختلالات تیروئیدی می تواند عمده ترین دلایل ریزش ابرو در افراد باشند. در بسیاری از تحقیقات انجام شده بر روی افراد مبتلا به ریزش شدید ابرو به ا نتیجه ختم شده است که اختلال غده تیروئید در کاهش ابروی این افراد تقش اصلی را داشته است. به همین دلیل اگر شما نیز به ریزش ابرو دچار شده اید، باید حتما آزمایش های تخصصی تشخیصی برای این بیاری را انا دهید.

شناخت عوامل ریزش ابرو و راه های درمان آن

در این قسمت ما مهمترین دلایل ریزش ابرو و راهکارهای درمانی را بیان می کنیم:

بیماری های پوستی

درماتیت های پوستی ناشی از استرس هستند. این بیماری های پوستی می توانند سبب ریزش ابرو شوند. مهمترین درماتیت های پوستی مسبب ریزش ابرو عبارتند از: آتوپیک، پسوریازیس، سبورئیک، و تلوژن افلوریم. بیماری دیگری به نام اسکلروز سبب ایجاد زخم بر روی پوست می شود. زخم های ناشی از این بیماری می تواند سبب ریزش ابرو و مو شود. برای درمان ریزش ابرو ناشی از این موارد در وهله اول باید آزمایشات تشخیصی انجام شود. پس از تائید بیماری می توان با درمان های دارویی مناسب، این بیماری را از بین برد. زمانی که درمان به صورت کامل و موفق انجام شود، دیگر شاهد زیرش ابرو نخواهید بود.

ریزش ابرو ناشی از تغذیه نامناسب

اگر برنامه غذایی شما فاقد امگا ۳ باشد، احتمال ریزش ابرو بیشتر خواهد شد. علاوه بر این فقدان پروتئین، آهن و ویتامین B می تواند دلیل اصلی ریزش ابروها باشد.

اگر ریزش ابروهای شما ناشی از کمبود پروتئین است با مصرف حبوبات، تخم مرغ،، لبنیات و انواع گوشت های قرمز و مرغ این کمبود را برطرف کنید. برای اینکه میزان هن بدن شما متعادل شود، می توانید از گوشت قرمز و حدس یا مکمل های آهن در برنامه روزانه خود استفاده کنید. تخم مرغ ماده ای غنی از ویتامین B12 است. نقش این ویتامین در کاهش ریزش مو و ابرو ثابت شده است. در نتیجه، با مصرف این ماده می توانید برای همیشه با ریز ابرو خداحافظی کنید. با مصرف موادی مانند فندق بادام زمینی و انبه می توانید از تامین ویتامین E مورد نیاز بدن خود اطمینان پیدا کنید. علاوه بر این، باید روزانه مقدار مناسبی آب مصرف کنید. این میزان باید با توجه به وزن شما بشد. اما حدوداً ۸ لیوان آب را در برنامه روزانه خود قرار دهید. این موارد می تواند سبب قطع ریزش ابرو شود.

رابطه مصرف دارو و ریزش ابرو

تحقیقات فراوانی بر روی دلایل اصلی ریزش ابرو انجام شده است. در برخی افراد، ریزش شدید ابرو ناشی از مصرف برخی داروها بوده است. برخی دارو ها مانند داروهای روانپزشکی مانند لیتیوم، آمی تریپتلین، ایمی پرایمین و …، داروهای ضد تشنج مانند فنوباربیتال، فنی توئین و …، داروهای ضد التهاب مانند ناپروکسن، ایندومتاسین و …، داروهای موثر در کاهش وزن مانند اورلیستات، متفورمین، سیبوترامین، پرامیلاتید و … می توانند سبب ریزش شدید ابرو شوند. اگر شما هر یک از این داروها را مصرف می کنید، احتمالا دلیل اصلی ریزش ابروی شما این موارد هستند. اگر برای درمان ناچار به مصرف این داروها هستید باید منتظر بمانید تا دوره درمان شما تمام شود. یا می توانید از پزشک خود بخواهید برای شما داروی دارای عوارض کمتر تجویز کند.

سایر عوامل موثر در ریزش ابرو

مواردی که در بالا بیان کردیم، تنها بخشی از دلایل اصلی ریزش ابرو هستند. اما برخی عوامل وجود دارند که می تواند نقش مهمی در ریزش ابرو ایفا کنند. ابتلا به بیماری سرطان، مبتلا شدن به عفونت های قارچی، برخی اختلالات رفتاری، سوانح و تصادفات، دوره های استرس یا دردهای بسیار شدید، حساسیت به برخی مواد یا حساسیت های پوستی، و افزایش سن نیز می تواند در ریزش و کاهش شدید ابرو موثر باشد. درمان هایی که برای هریک از این موارد به کار می رود ممکن است در برطرف کردن اثرات ناشی از ریزش ابرو کاملا موفق نباشد. یا اینکه پس از قطع مصرف مواد درمانی، ریزش ابروها مجدد شروع شود. به همین دلیل اکثر متخصصین موثرترین روش درمانی برای مبارزه با ریزش ابرو را کاشت ابرو می دانند.

کاشت ابرو طبیعی

بهترین راهی که می تواند سبب شود ابروهایتان دوباره پر پشت شوند کاشت ابرو است. در این روش از اصولی مشابه با کاشت مو استفاده می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید، حساسیت کاشت ابرو بسیار بیشتر از کاشت مو است. همین دلیل اهمیت انتخاب متخصصین مجرب در این امر را آشکار می سازد. اگر شما بدون توجه به عواقب اینکار ابروهای خود را به انسانی فاقد تخصص بسپارید، نه تنها زیبایی ابروهایتان باز نخواهد گشت، بلکه ممکن است سلامت و زیبایی چهره شما به خطر بیافتد.

کاشت ابرو

با کاشت ابرو می توانید زیبایی ظاهری چهره خود را افزایش دهید.

کاشت ابرو چیست؟

اگر بخواهیم برای این فرایند از یک تعریف مناسب استفاده کنیم باید بگوییم: کاشت ابرو یا همان پیوند ابرو فرآیندی است که متخصصین ابتدا موهای مناسب را از ناحیه کنار گوش خود فرد بر می دارند و در امتداد ابروی فرد می کارند.

روش های کاشت ابرو

اولین روشی که برای کاشت ابرو به کار گرفته شد، روش FUT یا کاشت نواری ابرو بود. این روش چندین مشکل اساسی دارد. با استفاده از روش FUT ابروها فاقد حالت طبیعی بودند. شکل ابروهای کاشته شده حالتی شانه ای داشت. ک

 

پیوند ابرو

به دلیل حساسیت بسیار بالا، پیوند ابرو باید بسیار دقیق انجام شود

کاشت ابرو به روش FUT

در این روش، از موهای ناحیه پشت گوش یا پشت سر فرد استفاده می شود. موهایی که برای این کار استفاده می شوند باید اندازه ای کمتر از ۱ میلیمتر داشته باشند.

کاشت ابرو به روش FIT

در این روش کاشت، سوراخ های بسیار کوچکی در پشت سر بیمار ایجاد می شود. تارهای مو به صورت تک تک و دانه ای استخراج می شوند. هر یک از این گرافت ها توسط متخصص برای کاشت آماده می شوند.

 

 

کاشت ابرو به روش FUE

مراحل مختلف استخراج فولیکول های مو و پیوند ابرو به روش FUE

 

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

 • برداشت فولیکول های مو به صورت پراکنده می باشد. در نتیجه، فاقد برش و بخیه خواهد بود.
 • می توان استخراج فولیکول های مو را طی چندی جلسه انجام داد. که این مورد به معنی وجود تارهای بیشتر ابرو است.
 • در این روش کاشت، می توان فولیکول ها را از قسمت های مختلف یعنی سایر نواحی بدن مانند دست و پا نیز استخراج کرد.

کاشت ابرو به روش FUE

در این شیوه برای استخراج فولیکول ها از روش استخراج سلول ریشه ای استفاده می شود. این روش نیز فاقد جراحی، بیهوشی، بخیه و خونریزی است. در این روش محل برداشت تار مو اصلا قابل مشاهده نیست. این روش کاشت ابرو برای افرادی که سرشان کم مو است و می خواهند مو را از سایر قسمت های بدن استخراج کنند بسیار مفید است.

 

 

جدیدترین روش کاشت ابرو

در کاشت ابرو پیشرفته ترین روش Super FUE نام دارد. در این روش، ابتدا با روش های اسکن به آنالیز موی فرد می پردازند. با توجه به این اسکن ها عمق ریشه موی فرد تعیین می شود. به همین دلیل در حین استخراج فولیکول های مو به بیمار آسیب نمی رسد.

مزایای استفاده از Super FUE برای کاشت ابرو

 • تراکم کاشت در این روش بسیار بالا و در حدود ۳ تا ۵ برابر سایر روش ها است.
 • با توجه به اسکن و آنالیز فولیکول های مو، در این روش مناسبترین تارها برای پیوند ابرو استخراج خواهند شد.
 • بی حسی در این شیوه فاقد درد و بدون سوزن می باشد.
 • با توجه به تعیین دقیق جهت ابرو، کاشت ابرو با استفاده از این شیوه به بهترین حالت انجام می شود.
 • ابروی حاصل از این شیوه کاشت، از رشد دائمی برخوردار خواهد بود.
 • ابروی حاصل از این شیوه به راحتی می توان اصلا و رنگ می شود.
 • این شیوه فاقد برش و جراحی است.
 • قابلیت اجرای این روش بر روی تاتو های قدیمی عمده ترین مزیت این روش است.
 • در این روش دوره نقاهت بسیار کوتاه است.

آیا کاشت ابرو عوارض جانبی دارد؟

کاشت ابرو یک روش غیر تهاجمی و ایمن است. به همین دلیل تقریبا فاقد عوارض خواهد بود. اما به هر حال ممکن است با توجه به انتخاب روش کاشت و سلامت جسمی فرد عوارض اندکی نیز ایجاد شود. عمده ترین عوارض ناشی از کاشت ابرو عبارتند از:

 • متقارن نبودن ابروها
 • رشد ابروها در جهت نامناسب
 • عدم تطابق موها انتخاب شده و کاشته شده با ابروی طبیعی فرد
 • عدم رشد فولیکول ها و تارهای مو
 • بروز عفونت
 • تورم و قرمزی ناحیه کاشت ابرو
 • کبودی
 • التهاب های فولیکول های کاشته شده
 • ایجاد زخم و اسکار

کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو چه کسی است؟

دسته های مختلفی از افراد مبتلا به ریزش ابرو می توانند به عنوان کاندید های مناسب برای پیوند ابرو ر نظر گرفته شوند. اما به صورت دسته بندی کلی می توانیم کاندید های مناسب برای کاشت ابرو را به صورت زیر بیان کنیم:

 • افرادی که به صورت طبیعی و مادرزادی فاقد رشد در ناحیه ابرو هستند.
 • افرادی که در نتیجه سوانح و حوادثی مانند سوختگی، ابروهایشان دچار آسیب های جدی شده است.
 • افرادی که از بیماری های تیروئیدی رنج می برند.
 • افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی با نام لوپوس نیز کاندید های مناسب پیوند ابرو هستند.
 • افراد مبتلا به اختلالات روانی که تمایل به کندن ابروهای خود دارند.
 • افرادی که قبلا ابروهای خود را تاتو کرده اند و از فرم کنونی ابروی خود رضایت ندارند.

آیا کاشت ابرو یک روش درمانی دائمی است؟

بسیاری از افراد به دلیل اینکه شاهد کمرنگ شدن هاشور یا تاتو ابرو بوده اند، معمولا دغدغه ماندگاری کاشت ابرو را دارند. کاشت ابرو یک روش بسیار سازگار و مناسب با شرایط بدن است. به همین دلیل پس از کاشت شما ابروهای کاملا طبیعی خواهید داشت. روش پیوند ابرو کاملا دائمی و ماندگار است. فاقد معایب و مضرات روش هایی مانند هاشور و تاتو است. با استفاده از پیوند ابرو، شاهد رشد طبیعی ابروهای خود خواهید بود. علاوه بر این اصلاح و آرایش ابروها پس از کاشت به سادگی و مانند ابروهای طبیعی انجام می شود.

مدت زمان بهبودی برای کاشت ابروها چقدر است؟

پس از انجام عمل کاشت ابرو بر روی کاندید مورد نظر، دوره نقاهت بسیار اندک است و فرد می تواند حداکثر تا سه روز بعد به فعالیت های عادی زندگی خود بپردازد. در مورد افرادی که از شیوه FUT برای پیوند ابرو استفاده کرده اند، هفت روز پس از بخیه محل استخراج موها می توان نخ های بخیه را کشید. در یک دوره ۳ تا ۴ ماهه نیز موهای کاشته شده در ناحیه ابرو رشد کامل و نهایی خود را خواهند داشت. در نتیجه در این محدوده زمانی به نتیجه نهایی و مطلوب کاشت ابرو دست خواهید یافت.

مهمترین نکات در مورد کاشت ابرو

 • افرادی که مو سر آنها صاف است بهترین اشخاص برای پیوند ابرو به شمار می آیند. زیر مو فر و مجعد گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیست.
 • کاشت ابرو به سه قسمت تاج، بدنه و دم ابرو اختصاص دارد. به همین دلیل باید زاویه مناسب هر یک از این قسمت ها در حین کاشت مورد توجه قرار بگیرد.
 • بیشتر متخصصین پیوند ابرو را برای افرادی که به صورت مادرزادی ابروی کم پشت دارند یا در اثر اصلاح بیش از حد و سوختگی ابروهای آنها ریخته، توصیه می کنند.
 • باید فاصله بین موهای کاشته شده در ابر بسیار کم باشد تا حالت صاف و مناسبی در ابرو ایجاد شود.
 • اگر پس از کاشت ابرو، در ناحیه اطراف چشم دچار کبودی شدید، می توانید با کمپرس آب گرم این تورم و کبودی را کاهش دهید.
 • رشد تارهای موی استخراج شده برای کاشت به دلیل تغییر مکان کاهش می یابد. در نتیجه باید برای دستیابی به ابروهای پر پشت ناشی از فرایند کاشت ابرو حداقل ۶ تا ۹ ماه صبر کید.
 • فرایند پیوند ابرو بسیار ظریف و تخصصی است. به همین دلیل در انتخاب متخصص دقت کافی را به خرج دهید. در این زمینه به تبلیغات سایت ها یا شبکه های مختلف اعتماد نکنید. زیرا انتخاب اشتباه می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

منبع : Tehran Scalp

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *